Menu
Your Cart

Bursa Böcek İlaçlama

Böcek İlaçlaması


Böcekler hayatımız her noktasında bulunur ve yaşantımıza zararlı etkileri vardır. Bu tür zararlı haşeratların ilaçlanması çok önemlidir. Bursa böcek ilaçlaması, böcek ilaçlama, bursa ilaçlama firması denince akla uzman kadrosu, son teknoloji ilaçlama sistemleri ile Simetri Haşere Kontrol firması akla gelir.


Böcekler (Latince insectum) eklem bacaklılar (Arthropoda) şubesinin sınıfı ve tür ve takson bakımından en kalabalık hayvan sınıfıdır. 1.000.000'dan fazla olan tür sayılarıyla Dünya'daki en fazla türe sahip canlılardır. Dünya'nın hemen hemen her yerinde bulunur ve bazen çok yoğun popülasyonlarda görülebilirler.Toplam tür sayısının 2.000.000 (eski tahminler) ila 30.000.000 (daha güncel tahminler) kadar olduğu tahmin edilmektedir. Tür, cins, familya gibi taksonomik kategoriler bakımından 6-10.000.000 sayıya ulaşırlar ve Dünya'daki hayvanların %90 kadarını oluştururlar. Türce en zengin böcek familyası cepkenli böcekgiller (Staphylinidae) familyasıdır. 2010 verilerine göre 56.768 türle canlılar arasında en çok tür barındıran familyadır. İkinci büyük böcek grubu hortumlu böcekgiller (Curculionidae) familyasıdır. İnsanlar tarafından evcilleştirilen bal arısı ve ipek böceği gibi türleri bulunduğu gibi, bazı türleri de Dünya'nın muhtelif yerlerinde, özellikle de Meksika'da doğrudan besin olarak kullanılırlar. 


İnsektisit veya böcek ilacı, böceklere karşı kullanılan bir çeşit pestisittir. Bunlar sırasıyla böceklerin yumurta ve larvalarına karşı kullanılan ovisid ve larvisidleri içerir. Böcek öldürücüler ziraat, tıp, endüstri ve ev içi kullanımında genel olarak kullanılmaktadır. 20. yüzyılda tarımsal verimlilik artışının arkasındaki en önemli faktörlerden biri olduğuna inanılır. İnsektisitlerin birçoğu insanlar için zehirlidir. İnsektisitlerin sınıflandırılması birkaç farklı şekilde yapılabilir: Sistemik insektisitler bitkilere verilir.

  • Bitkiler üzerinden beslenen böcekler insektisiti yutar ve ölürler.
  • Temas insektisitleri böceklere doğrudan temas ettirilerek kullanılır. Pestisit uygulamasının etkinliğini arttırmak için genellikle küçük damlacıklar (örneğin, aerosol olarak) şeklinde kullanılırlar.
  • Nikotin, pire otu ve neem özü gibi doğal böcek öldürücüler, böcekler karşı savunma mekanizması olarak bitkiler tarafından yapılır. Nikotin temelli böcek ilaçları AB'de yasak olmasına rağmen halen yaygın olarak ABD ve Kanada'da kullanılmaktadır.
  • Bitkiye entegre edilmiş koruyucular (PIP) genetik modifikasyondan sonra, bitkiler tarafından üretilen insektisit maddelerdir.[4] Örneğin, belirli bir Bacillus thuringiensis biyosidal proteini kodlayan bir gen, kültür bitkisinin genetik materyali içine dahil edilir. Daha sonra, bitki ilgili proteini üretmeye başlar ve insektisit etki ortaya çıkar.
  • İnorganik böcek öldürücüler; arsenat, bakır bileşikleri ve florin bileşikleri içeren metaller ile üretilirler ve şu anda nadiren kullanılmaktadırlar. Sülfür içerenler ise yaygın olarak kullanılmaktadır. Organik insektisitler bugün için mevcut pestisit kullanımında en büyük sayıyı oluşturan sentetik kimyasal maddelerdir.

Bu ilaçlama metotları kesinlikle bir uzman tarafından yapılmalıdır. İnternetten araştırılan veya kulaktan dolma bilgilerle yapılan ilaçlama böceklerin üremelerini durdurmadığı gibi insan sağlığına da etki edebilir. Sizde ücretsiz keşif için bizim ile iletişime geçin ve uzman kadromuzdan böcek ilaçlama fiyatı alın.

16-03-2323 Bursa Böcek İlaçlama
0
Böcek İlaçlamasıBöcekler hayatımız her noktasında bulunur ve yaşantımıza zararlı etkileri vardır. Bu tür zararlı haşeratların ilaçlanması çok önemlidir. Bursa böcek ilaçlaması, böcek ilaçlama, bursa i..
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)