Menu
Your Cart

Hamam Böceği İlaçlama

Hamam Böceği İlaçlama Hizmeti Nasıl Olmalıdır?

Hamam böceği ilaçlama hizmetinin nasıl olması gerektiğinin cevabı, öncelikle karşılıklı bilgi alışverişine dayalı iyi bir keşif çalışması ve eğitimli ilaçlama teknisyeni ile mümkündür. Hamam böceklerinin ilaçlanması işi için teknolojik ekipmanlar kullanmak ve bilgi, çözüm için mutlaka şarttır. Bu iki ön koşul sağlandığında, hamam böceklerinin ilaçlanması için kullanılacak ekipman ve kimyasal seçimleri doğru olarak yapılabilir. Hamam böceğinin tür tespitinin doğru olarak yapılması, iyi bir araştırma – soruşturmanın yapılması, doğru metodu belirleme ve uygun kimyasal seçimi, uygulamanın araştırma verilerine paralel gerçekleştirilmesi, raporlama, tespit ve önerilerin yer aldığı müşteri bilgilendirmesi, hamam böceği ilaçlama hizmetinin en önemli adımlarını oluşturur.

Eğitimli bir ilaçlama teknisyeni de işini kusursuz yapmalıdır.

Uygulamada gözden kaçacak bir yuvalanma noktası veya kaynağın tespit edilememesi, müşteri bilgilendirmesinin eksik yapılması gibi bir nüans, başarıyı tamamen ortadan kaldırır. Bunun için elektronik cihazların motor aksamları, süpürgelikler, kablo kanalları gibi yerler, bir fener ve ayna yardımıyla dikkatli olarak incelenmeli, ergin ve larva araştırması yapılarak popülasyon seviyesi ölçülmelidir. Bu aşamada ev sahibi ile yapılacak soruşturmanın önemi de unutulmamalıdır. Kritik nokta ve yuvalanmaların belirlenmesi aşamasında yapılacak bir hata, tür tespiti doğru bile olsa, istenilen sonuca ulaşılmasını kesinlikle engelleyecektir.

Tüm haşerelerde olduğu gibi hamam böceğini yok etmek için, üreme – barınma – beslenme üçgenini çok iyi tespit etmek gerekir. Çünkü, hamam böcekleri su, gıda ve gizlenme noktalarını bulduklarında orada yerleşir ve hızla çoğalırlar. Bu durumda ortamda göreceğiniz bir tek hamam böceği, bilin ki birçok hamam böceğinin açıkça göstergesidir. Bu genel bilgilerden sonra en doğru hamam böceği ilaçlama metodunu ve ilacını seçmek için aşağıdaki bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Hamam Böceği İlaçlama Metotları

Sprey Uygulama (Kalıcı etkili hamam böceği ilacı ile sıvı ilaçlama) Hamam böceklerini yok etmek için kullanılan metotların içinde ilk akla gelen ve en bilindik olanı "Sprey (Sıvı) İlaçlama"dır. İlaçlama metotları içinde en eskisi olduğundan, hamam böceği ilaçlama dendiğinde halkın ilk aklına gelen ilaçlama metodudur.

Hamam böceklerine karşı uygun dozlarda, su ile seyreltilen hamam böceği ilaçları ile hazırlanan karışım, sırt pulvarizatör pompaları ile yüzey spreylemesi şeklinde uygulanır. Hamam böceklerinin yaşadığı yuvalar, yiyecek aradıkları yerler ve gezinti bölgeleri hedef alınır. Sprey böcek ilaçları, solunum (koku) yoluyla böcekler üzerinde etkili değildir. Böceklerin ölmesi için ilaçla temas etmesi gerekir.

Kokulu hamam böceği ilaçlama: 20 - 25 sene önce ilaçların teknolojik özellikleri günümüzdeki kadar iyi değildi ve o zamanki ilaçların çoğu uygulandıktan sonra, ortamda koku bırakırdı. Bunun sebebi ilaçların formülasyonu ile ilgiliydi. Zaman geçtikçe ve ilaç teknolojisi ilerledikçe, ortamda hiç koku bırakmayan ilaçlar fazlalaşmaya başladı. Günümüzde insanların yaşam alanlarında kullanılan sprey ilaçların %90’ ı kokusuz ilaçlardır. Eğer evinizde kokulu ilaçlar ile ilaçlama yapılıyorsa, bu çok büyük ihtimalle zirai böcek ilaçlarıyla uygulama yapılıyor anlamına gelir. Bu sebeple, ilaçlama yapan teknisyenden hangi ilacı kullandığı hakkında bilgi alın ve böcek ilacının orijinal ambalajını mutlaka görün.

Kokusuz hamam böceği ilaçlama: Bu böcek ilaçları, ilaçlanan ortamda ağır bir koku bırakmazlar, çok hafif bir koku olabilir. Koku ve solunum ile etki etmezler. Böceğin ölmesi için temas etmesi gereklidir. Maalesef ilaçlama sektöründe birçok yetkisiz ve merdiven altı firmalar olduğundan, kokusuz ilaç yerine hiç ilaç kullanmadan su bile sıkan firmalara rastlanabilmektedir. Bu yüzden ilacın orijinal ambalajını mutlaka gösterilmesini isteyin.

Detaylı bilgi ve acil ilaçlama randevusu almak için bizi arayın.